خريد ملک در قبرس شمالي‌ - شرايط و قيمت

۷۸ بازديد

خرید ملک در قبرس شمالی‌ - شرایط و قیمت

 

n699738_f2.jpg

 

یکی از محبوب‌ترین و پرسودترین روش‌های مهاجرت و زندگی در قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است.  با خرید ملک در قبرس شمالی، امکان اخذ اقامت برای فرد متقاضی و خانواده‌ی او فراهم می‌شود.

گرچه خرید ملک در قبرس شمالی، فاقد پیچیدگی‌ها و مراحل اداری سخت است، اما توصیه می‌کنیم بدون کمک گرفتن از مشاوران حرفه‌ای در این زمینه، اقدامی نکنید.

به طور مثال، املاک در قبرس شمالی، دارای اسناد مختلفی هستند؛ که برخی از آن‌ها مناسب خرید برای سکونت و مصارف شخصی نیستند.

در این مقاله به طور مفصل به بحث خرید ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم.

درباره قبرس

جزیره‌ی قبرس سومین جزیره‌ی بزرگ در حوزه‌ی دریای مدیترانه است. این سرزمین در همسایگی یونان و ترکیه قرار دارد. طی سالیان زیادی، به دلیل موقعیت قرارگیری خوبی که دارد، مورد حمله‌ی اقوام مختلف و قدرتمندان جهان قرار گرفت.

پس از اینکه این کشور اعلام استقلال کرد، بین یونانیان و ترک‌های قبرس، اخلافاتی صورت گرفت و باعث جدایی دو قبرس شمالی و جنوبی از یکدیگر شد.

قبرس شمالی تحت قیومیت ترکیه و قبرس جنوبی توسط یونانیان اداره شد. پایتخت قبرس که شهر نیکوزیا بود، به دو نیم تقسیم و امروزه به پایتخت دو تکه در جهان معروف است.

نیکوزیای شمالی ( لفکوشا ) در قبرس شمالی و نیکوزیای جنوبی در قبرس جنوبی، پایتخت هستند. مردم قبرس شمالی اکثرا مسلمان هستند اما برای تعیین دین سختگیر نیستند و حق انتخاب به مردم این کشور می‌دهند.

زبان رسمی در قبرس شمالی ترکی استانبولی است. به دلیل حضور توریست‌ها، دانشجویان بین المللی، بازرگانان و ... زبان انگلیسی و آلمانی نیز در این کشور رواج دارد؛ تا جایی که برای برخی مشاغل تسلط به دو زبان ترکی و انگلیسی الزامی است.

واحد پولی رایج در قبرس ترک ( شمالی ) لیر ترکیه است؛ اما در برخی مسائل مانند پرداخت شهریه دانشگاه، خرید ملک در قبرس شمالی و ... از دلار، پوند و یورو نیز استفاده می‌کنند.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

برخی از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • امنیت بالا و پایین بودن نرخ جرم و جنایت
 • امکان خرید اقساطی ملک
 • خرید با پوند انگلستان
 • امکان اخذ اقامت موقت و دائم با خرید ملک در قبرس شمالی برای شما و اعضا خانواده‌تان
 • پایین بودن نرخ بیکاری، تورم و مالیات
 • امکان اخذ شهروندی قبرس شمالی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • ارزش ملک به صورت سالانه افزایش می‌یابد.
 • طبیعت بکر و سواحل بینظیر
 • آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای
 • وجود دانشگاه‌های بین المللی

مدارک خرید ملک در قبرس شمالی

مدارکی که برای خرید ملک در قبرس شمالی باید ارائه کنید به شرح زیر است:

 • شناسنامهی تمام اعضاء خانواده
 • ترجمهی سند ازدواج ( در صورت متاهل بودن )
 • اصل پاسپورت و کپی همه‌ی صفحات
 • سند ملک ( درصورت وجود ملک دیگری در قبرس شمالی به نامتان )
 • اصل و کپی قراردادهای فروش ملک ( چنانچه قبلا در قبرس شمالی خانه‌ای فروخته‌اید )
 • اصل و کپی قرارداهای اجاره ( چنانچه در حال حاضر در ملکی اجاره‌ای در قبرس شمالی زندگی می‌کنید )
 • 6 تمبر به زبان ترکی
 • برگه گواهی عدم سو پیشینه کیفری

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

اگر قصد خرید ملک در قبرس شمالی را دارید، باید مراحل زیر را طی کنید. در نظر داشته باشید که گرچه خرید خانه در این کشور یک روند ساده به نظر می‌رسد، اما پیچیدگی‌های خاص خود را نیز دارد. به منظور کاهش خطاها و مشکلات، بهتر است از افراد خبره در این زمینه کمک بگیرید.

انتخاب خانه

قدم اول برای خرید خانه این است که ملاک‌های شما برای زندگی را داشته باشد. ملکی که انتخاب می‌کنید باید بتواند مطابق بودجه، سلیقه، نیازها و ... شما باشد. در این مرحله می‌توانید از مشاوران حرفه‌ای در زمینه‌ی خرید ملک در قبرس شمالی راهنمایی بگیرید. پس از یافتن ملک مورد نظر، باید با فروشنده‌ی آن وارد مذاکره شوید.

پیش پرداخت

صورت توافق، باید بین هزار تا 2 هزار پوند از مبلغ ملک را به فروشنده به عنوان بیعانه بپردازید تا او خانه را به شخص دیگری نفروشد.

بررسی خانه

اکنون شما باید با کمک گرفتن از یک وکیل معتمد، به بررسی ملک بپردازید. در صورتی که ملک مورد انتخاب شما، وام، بدهی قرض و ... داشته باشد، پیش پرداخت فورا به شما بازگردانده می‌شود و قرارداد فسخ است.

تنظیم قرارداد

چنانچه همه چیز خوب پیش برود، بین شما و فروشنده قراردادی امضا می‌شود. این قرارداد به زبان انگلیسی است و نیاز به امضا دو شاهد دارد.

مجوز خرید

اگر شما غیر ترک قبرسی هستید، باید برای مجوز انتقال سند مالکیت اقدام نمایید.  این کار توسط انجمن شرداری قبرس شمالی انجام می‌شود. هزینه‌ی این کار بین 200 الی هزار پوند است.

انتقال سند مالکیت

پس از دریافت مجور انتقال مالکیت، شما و فروشنده مالیات انتقال را پرداخت کرده و سپس فروشنده در اداره‌ی ثبت اسناد، مالکیت ملک را به شما منتقل می‌کند.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

بسیاری از پروژه‌های ساختمان سازی در قبرس شمالی، این امکان را فراهم کرده‌اند که شما بتوانید به صورت اقساطی ملک خود را خریداری کنید، به این منظور لازم است که حداقل یک سوم مبلغ را در هنگام عقد قرارداد بپردازید. مابقی ملک را در اقساط بلند مدت بدون بهره، خواهید پرداخت.

قیمت ملک در قبرس شمالی در مقایسه با خانه‌هایی با همین امکانات و موقعیت‌ها در سایر نقاط دنیا، بسیار ارزان‌تر است.

قیمت خانه در شهرهای مختلف، متفاوت است به طور مثال در نیکوزیا ( پایتخت ) قیمت هر متر مربع ملک 1771 یورو، در فاماگوستا 1019 یورو و در گیرنه 918 یورو است.

قیمت ملک آپارتمانی در مناطق ساحلی از حدود 20 هزار پوند، و ویلا از 62 هزار پوند آغاز می‌شود. آپارتمان و پنت هاوس‌های لوکس نیز با نهایت قیمت 200 هزار پوند در قبرس شمالی وجود دارند.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

طبق قانون در قبرس شمالی چنانچه فرد خریدار، چه در کشور مبدا و چه در هر کشور دیگری سوء سابقه داشته باشد، نمی‌تواند در قبرس شمالی ملکی را خریداری کند.

برای خرید ملک در قبرس شمالی، باید درخواست خود را به انجمن شهرداری قبرس شمالی بدهید. پروسه‌ی موافقت با درخواست خرید خانه در این کشور، حدود 6 ماه زمان می‌برد.

هر فرد و یا زوج، تنها می‌توانند یک خانه بخرند. این بدان معناست که اجازه‌ی خرید چند خانه باهم را ندارند. ملک خریداری شده حداکثر می‌تواند 1338 متر مربع باشد. البته استثناهایی نیز وجود دارد.

به طور مثال اگر صاحب ملک یک فرد غیر قبرسی یا ترکی باشد، محدودیتی برای اندازه‌ی ملک مورد معامله ندارید.

یکی دریگر مواردی که تعیین می‌کند شما مجاز به خرید ملک در قبرس شمالی هستید یا خیر، انجام آزمایشات مورد تایید این کشور و گرفتن گواهی سلامت کامل جسمی است.

 

منبع: زیتون

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.